Sposoby na nudę – co robić kiedy jest nudno?

Sposoby na nudę – co robić kiedy jest nudno?

Istnieje tak wiele różnego rodzaju rozrywek, że można by pomyśleć, iż nigdy się nie nudzimy. Jednak wciąż zdarza mi się, że wędruję po domu, po prostu szukając czegoś do zrobienia, a moje codziennie zajęcia nie wystarczają jako sposoby na nudę.

34 pomysły co robić kiedy jest nudno

Jeśli cierpisz z powodu braku entuzjazmu, ten post jest dla Ciebie. Znajdziesz tu 34 wypróbowane i prawdziwe sposoby na zabicie nudy… lub przynajmniej zajęcie wolnych chwil, dopóki nie pojawi się coś lepszego. Zrób swoją własną listę rzeczy, i po prostu zacznij je robić. Nie ma innej metody na pokonanie nudy. Powtarzam jeszcze raz zrób i zacznij robić – to jedyna opcja na nudę.

1. Zajmij się swoją listą rzeczy do zrobienia

Na pewno masz listę mentalnych drobiazgów do zrobienia – dziś jest ten dzień! Zadzwoń do cioci Marty, zanieś kołdrę do pralni chemicznej i sprawdź olej w samochodzie… Nie zapomnij o powietrzu w oponach rowerowych.

2. Posprzątaj garaż

Okej, tak, zdaję sobie sprawę, że to chyba więcej niż jednodniowy projekt, ale wyobraź sobie, jak wspaniale się poczujesz, kiedy wszystko się skończy. Użyj plastikowych pojemników do przechowywania rzeczy i oznaczaj każdą pudełko w widocznym miejscu, aby ułatwić identyfikację. Następnym razem, gdy będziesz musiał odkopać ozdoby świąteczne lub znaleźć swoje stare szkolne roczniki, będziesz wiedział dokładnie, gdzie szukać.

3. Zdrzemnij się

Jeśli już drzemiesz, to pomiń tę sugestię… czas zrobić coś innego. Ale w przeciwnym razie możesz zwolnić trochę. Świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdybyśmy wszyscy codziennie drzemali po południu.

4. Ugotuj coś nowego

Nie, nie mam na myśli innej kanapki. Mam na myśli znalezienie przepisu, który wymaga pewnego wysiłku, najlepiej czegoś, czego autentycznie nie ma w lodówce. Coś co można nazwać sztuką gotowania. Może ci się spodobać.

5. Napisz list do polityka

Według eskpertów politycznych partie polityczne zamawiają badania socjologiczne za grube miliony. A gdyby tak bezpośrednio napisać czego nam trzeba?

6. Zawalcz o coś

Kiedy byłem młody przed erą internetu, telefonów komórkowych i e-maili, miałem zaszczyt pracować ze wspaniałą organizacją non-profit zajmującą się zwalczaniem barier społecznych. Rozdawaliśmy ulotki, maszerowaliśmy w słusznej sprawie… to było wyzwalające. Jeśli cierpisz na nudę, być może potrzebujesz czegoś, co sprawi, że poczujesz namiętność.

7. Wolontariusz

Wspomniałem o tym już wcześniej, ale jeśli często się nudzisz, możesz potrzebować bardziej długoterminowego rozwiązania, a wolontariat to świetny sposób na spędzenie wolnych chwil. Sprawdź czy w najbliższym schronisku nie potrzebują Twojej pomocy.

8. Ucz się

Wróć do szkoły lub wypróbuj jeden z wielu opcji kursów online. Wiele z nich jest nawet darmowych, więc nie ma wymówki, aby nie poszerzać swoich horyzontów. Poczytaj książkę lub bloga którego lubisz. Kiedyś takie zabijanie nudy odpłaci Ci się z nawiązką.

9. Pomaluj pokój

Zapomnij o neutralnych kolorach i pomyśl o błękitach i zieleni z odrobiną żółtego koloru lub postaw na czerń, biel i czerwień. Jeśli masz ochotę na przygodę, wypróbuj pomysły na pomalowanie pokoju, które znajdziesz w internecie.

10. Zmień kolor włosów

To może być coś bardziej dziewczęcego, ale kiedy byłem w liceum, nosiłem każdy kolor włosów, który Revlon sprzedawał co najmniej dwa razy. I chociaż nie jestem już tak szybki, aby dokonać tych drastycznych zmian, fajnie jest od czasu do czasu próbować nowych rzeczy. I to niesamowite, jak odmiennie się czujesz, kiedy zmieniasz odcień swojej grzywy.

11. Oczyść swoją szafę

Kiedy byłem dzieckiem, moim ulubionym zajęciem do sprzątania pokoju było wepchnięcie wszystkiego, co nie miało wyznaczonego „miejsca” do szafy lub pod łóżkiem. Z przykrością stwierdzam, że przez lata niewiele się zmieniło. Moja szafa to wszystko dla różnych rzeczy, w tym pościeli, pamiątek po dzieciach, mojego megafonu cheerleaderek i mojej kolekcji Barbie. Tak, są tam również ubrania i buty. Z drugiej strony, wyczyszczenie go prawie zawsze skutkuje znalezieniem rzeczy, o których zapomniałem, więc jeśli twoja szafa przypomina moją, możesz także znaleźć kilka zapomnianych skarbów!

12. Uporządkuj szufladę śmieci

Myślę, że masz przynajmniej jedną szufladę w domu, która nie ma innego celu niż przechowywanie wszystkich małych „rzeczy”, z którymi nie wiemy, co zrobić. Nie musisz całkowicie pozbywać się szuflady ze śmieciami, ale jej uporządkowanie przynajmniej ułatwi odnalezienie pinezek i starych ostrzałek kiedy naprawdę będziesz ich potrzebował.

13. Zmień układ mebli

Chcesz zmienić wystrój, ale naprawdę nie stać Cię teraz na wydatek? Przemebluj pokój. Przenieś swoją kanapę, fotel i łóżko! To będzie jak zupełnie nowy pokój.

14. Skontaktuj się z kimś ze swojej przeszłości

Jestem jedną z tych osób, które mają wszystkich moich starych znajomych na Facebooku, ale od czasu do czasu poza przyjaznym „polubieniem” rzadko się kontaktujemy. I szkoda. Więc nie bądźmy „tymi ludźmi”. Postaraj się ponownie skontaktować ze starymi przyjaciółmi z przeszłości i przekonaj się, czy tę przyjaźń można rozpalić ponownie. W najgorszym przypadku okaże się, że nie masz ze sobą nic wspólnego. Ale kto wie? Możesz znaleźć kogoś nowego, kto pomoże ci zabić nudę.

15. Zbadaj swoje drzewo genealogiczne

Wspomniałem wcześniej o moim romansie z genealogią, ale wspomnę o tym ponownie, ponieważ to fantastyczny sposób na zabicie czasu. Wiesz, jak zaczynasz surfować po Internecie, mając na uwadze jeden temat, i kończysz – jakieś 20 stron później – na czymś zupełnie innym? Genealogia jest taka, tylko zamiast stron internetowych odnajdujesz swoich przodków.

16. Wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą

Mam ten sam adres e-mail od ponad 10 lat i nie przesadzam, gdy mówię, że otrzymuję co najmniej 100 e-maili dziennie, z których większość to śmieci. Nie trzeba dodawać, że moja skrzynka odbiorcza łatwo wymyka się spod kontroli. Jeśli możesz powiedzieć to samo, być może jest to dobry moment na odzyskanie kontroli. Zlikwiduj śmieci, a następnie przenieś resztę – do spamu – aż skrzynka odbiorcza będzie pusta. Zdziwisz się, jak jakie to uczucie mieć pustą skrzynkę odbiorczą.

17. Zorganizuj własny maraton filmowy

Wybierz swoje ulubione – sagi „Gwiezdne wojny” i „Star Trek” to oczywiste wybory, ale możesz również wybrać temat, jak we wszystkich filmach z kurczakiem, we wszystkich filmach science fiction lub we wszystkich filmach Toma Hanksa. Zaproś znajomych, kup przekąski (popcorn jest koniecznością!) Usiądź i zacznij rozkoszować się tym co zrobiłeś.

18. Idź na masaż

Jeśli masz kogoś kto może Ci zrobić dobry masaż to nie trzeba nic więcej dodawać. Jeśli nie masz to znajdź. Zrozumiesz dlaczego.

19. Medytuj

Wiem wiem. Po prostu nie przemawia za Tobą całe to gadanie o samorozwoju. Ale i tak nie robisz nic, więc co masz do stracenia?

20. Trenuj

Przez ostatnie dwa tygodnie ćwiczyłem jogę codziennie rano i muszę powiedzieć, że poważnie czuje różnice. Ale jeśli joga nie jest czymś dla Ciebie i nie podskakujesz na myśl o podnoszeniu ciężarów, spróbuj czegoś innego. Idź na spacer, naucz się tango lub umyj samochód. Tak długo, jak jesteś aktywny, a Twoje tętno rośnie, to ma sens. To jeden z moich ulubionych pomysłów. W zależności od tego co lubisz robić – nic na siłę. Sposoby na nudę nie muszą być skomplikowane.

21. Uprawiaj seks

Cóż, mówiliśmy o podwyższonym tętnie, więc wydaje się zrozumiałe, że uwzględniliśmy tę sugestię tutaj. I naprawdę, czy możesz wymyślić lepszy sposób na zajęcie wolnego czasu?

22. Zasadź przydomowy ogród

Zdziwiłbyś się, o ile lepiej smakuje twoje jedzenie, gdy jest świeże. Ta pozycja jest również bardzo ekonomiczna.

23. Załóż własny blog

Czy jesteś ekspertem od czegoś? Czy wiesz jak szyć, malować lub łowić ryby? Może jesteś zagorzałym czytelnikiem, wychowujesz dzieci w szkole lub po prostu jesteś fanem kogoś konkretnego. Niezależnie od swojej pasji i hobby możesz o niej pisać na blogu i nawiązywać kontakty z innymi o podobnych poglądach. Prowadzenie bloga nie jest trudne. Poczytaj o tym trochę i może kiedyś właśnie to będziesz robić, żeby pozbyć się nudy. Może własnie rodzi nam się nowa gwiazda bloga?

24. Przemyśl swoją karierę

Czy zawsze marzyłeś o byciu lekarzem? Chodzisz do szkoły prawniczej czy zostajesz mistrzem kuchni? A może po prostu chcesz pracować w handlu detalicznym zamiast ubezpieczenia lub założyć własną firmę. Nuda oznacza, że ​​masz czas do stracenia i możesz go wykorzystać, aby wyznaczyć ścieżkę do nowej, satysfakcjonującej kariery.

25. Zaktualizuj swoje CV

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd zmieniałes swoje CV, skorzystaj z okazji „by nic nie robić”, aby je zaktualizować. Będziesz o krok bliżej ubiegania się o tę wspaniałą nową pracę, której szukasz.

26. Zbadaj swój budżet

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie idą wszystkie twoje pieniądze? Teraz jest dobry czas, aby się dowiedzieć.

27. Zaktualizuj swój profil finansowy

Czy jesteś na dobrej drodze do przejścia na emeryturę? Czy będziesz mieć dość na opłacenie szkoły dla dzieci lub wakacji, na które chcesz pojechać w przyszłym roku? Czy znasz swoją wartość netto? Uzyskiwanie odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwia planowanie przyszłości.

28. Uporządkuj swoje ważne dokumenty

Gdyby coś ci się stało, czy twoja rodzina wiedziałaby, jak poradzić sobie ze wszystkim, co wymaga obsługi? Zorganizowanie wszystkich ważnych dokumentów – polis ubezpieczenia na życie, emerytur, haseł itp. – to jeden z pierwszych kroków do stworzenia solidnego katalogu ważnych dokumentów. Wykorzystaj ten czas nudy. Potem zrób listę miejsc gdzie bezpiecznie możesz przechowywać swój folder.

29. Zeskanuj wszystkie swoje zdjęcia

Jedną z wielkich zalet „chmury” jest to, że można uzyskać do niej dostęp w dowolnym miejscu. A to oznacza, że ​​możesz jej użyć do przechowywania więcej niż dokumentów. Zeskanuj wszystkie zdjęcia i zrób kopię zapasową w chmurze, aby zachować bezpieczeństwo wystarczy skaner i odrobina wolnego czasu.

30. Utwórz plan życia

Firmy mają plan, dlaczego nie ty? Zastanów się, dokąd chcesz zmierzać w życiu, jak tam dotrzeć, a następnie opracuj plan, aby tak się stało. Gdy już będziesz miał jasną ścieżkę, być może nie będziesz miał czasu się nudzić. Dzięki planowaniu być może odkryjesz nową lepszą wersię siebie. W planowaniu życia warto wziąć przykład i zaczerpnąć porady z jakiejś mądrej książki.

31. Wyszoruj listwy przypodłogowe

Twoje szafy są sprzątane, twój garaż jest zorganizowany, a twoje szafki mają nowe półki. Ale nie zapomnij o listwach przypodłogowych. Mogą sprawić, że nawet najczystszy dom będzie wyglądał nie tak czysto jak w rzeczywistości jest. Zaufaj mi, gdy ci powiem, że będziesz zbyt zmęczony, żeby się nudzić, jeśli już skończysz.

32. Poznaj nowe hobby

Zawsze chciałeś zapisać się na lekcje gry na instrumencie, spróbować swoich sił w malowaniu lub nauczyć się grać w tenisa. Nie ma lepszego momentu niż obecny, zwłaszcza, że masz dużo wolnego czasu.

33. Upiecz coś

Jest coś terapeutycznego w pieczeniu słodkości od zera. Dowiedz się, jak zrobić kremówkę lub tort i wykonaj go samodzielnie. Pierwszy raz nigdy nie jest łatwy – czym prędzej zaczynaj!

34. Gry erotyczne

To sposoby na nudę dla nieco bardziej odważnych. Jeśli nie wiesz co robić to zrób własną grę erotyczną lub zagraj w jedną z propozycji podanych na naszej stronie. Nuda na pewno odejdzie w zapomnienie.

Czy już masz swoje najlepsze sposoby na nudę?

Przedstawiliśmy już tyle pomysłów, że na pewno znajdziesz coś dla siebie, żeby nuda nigdy więcej nie zagościła w Twoim domu. Zrób swoją unikatową listę gdzie sposoby na nudę będą oparte o to co lubisz robić i przejdź do realizacji tych pomysłów. A może posiadasz własne sposoby na nudę? Podziel się nimi w komentarzu

No na co czekasz. Teraz twoja kolej… jak leczysz nudę?

Ten post ma jeden komentarz

  1. Iri

    Ciekawe sposoby 🙂 mi jak się nudzi to chodzę na spacery. Najfajniejsze są te w księżycowe noce.

Dodaj komentarz

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom