MDR Gierki Małżeńskie – recenzja gry

MDR Gierki Małżeńskie – recenzja gry

Dobrze wiecie, że jesteśmy miłośnikami gier komputerowych, planszowych, karcianych. Nie wszyscy się jednak nimi pasjonują. Od czasu do czasu w domu pojawi się plansza Monopoly lub Scrabbli, Kto jeszcze pamięta tą grę?! Mimo, że uwielbiałem tą grę to moi bliscy nie byli zainteresowani inną formą rozrywki niż telewizor. Sytuacja zmieniła się kiedy poznałem swoją drugą połówkę.

MDR Gierki małżeńskie gra testowana dzisiaj, która jest skierowana wyłącznie do par. Możecie w nią zagrać w 2 do 4 par ale dostępne są dwie wersje – dla jednej i dla wielu par. Muszę was ostrzec, to jest gra 18+ i dołączymy do niej kilka zdjęć. W życiu jesteśmy trochę zajęci i rzadko spotykamy się z innymi parami, a co dopiero siadamy i gramy z nimi w grę. Gdybym czekał na ten dzień, pewnie nie zamieściłabym tej recenzji przez kolejne 6 miesięcy, więc będę recenzować tę grę z mojego punktu widzenia.

Gierki Małżeńskie to gra towarzyska, która posiada ładną oprawę graficzną. Gra jest ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki.

gierki małżeńskie zawartość

Gierki małżeńskie – zasady i rozgrywka

Zwycięzcą jest osoba, która pod koniec rozgrywki ma najwięcej żetonów kupidyna. Więc aby zdobyć te żetony, musisz wygrać rundę. Na planszy znajduje się 10 miejsc, w których każdy z graczy może poruszać się do przodu, a każde miejsce ma kolor odpowiadający jednemu z zestawów kart. Niektóre z tych pól mają włączoną ikonę obrotu, więc musisz użyć butelki, aby określić, z którego zestawu kart będziesz grał w danej rundzie. Otrzymujesz również tablicę i długopis, które trzeba wykorzystać w tej grze.

Kalambury (Fioletowy)

W prostych słowach osoba, która wylosuje to pole musi odganąć hasło wybrane z fioletowej karty przez przeciwną drużynę.

Wiem wsztstko (Pomarańczowy)

Te karty są trochę dziwne, z kilku powodów. Odsłaniacie kartkę w środku, a następnie macie 30 sekund na zapisanie pierwszych 6 słów, które kojarzą się wam z obrazem. Jeśli Ty i Twój partner macie 2 lub więcej pasujących słów, gracz, który jest w rundzie, dostaje żeton kupidyna. Dziwne jest to, że obrazki są bardzo specyficzne. Niektóre z nich są co prawda zupełnie normalne, ale inne nie. Były momenty, w których patrząc na te obrazy po prostu spędziliśmy całe 30 sekund śmiejąc się. Albo tam, gdzie nie mogliśmy wymyślić żadnych słów do zapisania, bo obraz był tak dziwny…

Między słowami (niebieski)

Czuję, że te karty są odrobinę za łatwe. Osoba, która się porusza musi odgadnąć słowo. Przeciwnik otrzymuje 4 różne opcje, a pod tymi opcjami znajduje się 5 słów, których nie można użyć w opisie. Jeśli odgadniesz to poprawnie, dostaniesz punkcik.

Znamy się (Czerwony)

To jest ta runda, w której dowiadujesz się, jak dobrze podobno się znacie. Niektóre z pytań są niewiarygodnie proste, a niektóre nieco trywialne, Osoba, która idzie, zadaje pytanie. Są dwa pytania do wyboru dla każdej z płci (choć nie jestem do końca pewny, dlaczego ta sprawa z płcią jest konieczna?). Wtedy oboje musicie wykorzystać tabliczki do rysowania i napisać odpowiedź na tablicy, aby nie oszukiwać i nie zmieniać zdania. Jeśli wasze odpowiedzi się zgadzają, osoba, która to zrobiła, dostaje licznik amokułowy.

Gierki Małżeńskie – specyfikacja

 • Maksymalna liczba graczy: 8
 • Minimalna liczba graczy: 2
 • Rodzaj: Imprezowa/towarzyka
 • Wiek: Od 18 lat

Zawartość gry Gierki małżeńskie

Zestaw zawiera:

 • instrukcja
 • plansza dwustronna (wersja dla 1 pary i dla 2 do 4 par)
 • 8 pionków
 • 52 karty znamy się
 • 52 karty skojarzenia
 • 52 karty kalambury
 • 52 karty między słowami
 • 64 żetony kupidyn
 • 6 żetonów zwycięstwo (wersja dla pary)
 • 1 klepsydra
 • 2 tabliczki do rysowania
 • 1 tabliczka z obrotową butelką
 • 2 flamastry suchościeralne
 • 1 gąbka
 • 1 notes
gierki małżeńskie karty

Gierki małżeńskie – nasze spostrzeżenia

Po zapoznaniu się z zasadami Gier Małżeńskich i tym, jak to działa, jest to naprawdę łatwa i szybka gra. Potrzebowaliśmy około 20 minut, żeby się wdrożyć. Aby być uczciwym w tej recenzji trzeba wprost powiedzieć, że nie pękaliśmy ze śmiechu przez całą drogę, choć czasami było naprawdę wesoło. Czyste zamieszanie, jakie wywołały niektóre z kart, zakończyło się po prostu zabawnymi sytuacjami.

Doszliśmy do wniosku, że gry małżeńskie będą bardziej odpowiednie dla starszego pokolenia. Gra dla nas jest nadal dość zabawna, ale czujemy, że elementy, humor i niektóre z używanych w niej języków są po prostu trochę za przestarzałe. Zastanawialiśmy się również, czy niektóre z tych kart nie nawiązują do rzeczy, o których nie wiedzieliśmy z powodu naszego wieku. Podsumowując, to przyjemna i zabawna rzecz, w którą można grać, kiedy się nudzi!

Gierki małżeńskie to gra planszowa, która zapewnia miło spędzony czas. Zadania są zróżnicowane co sprawia, że zabawa jest ciekawa bez względu na liczbę grających osób. Warto przypomnieć, że możecie zagrać w tę grę sami z drugą połówką lub razem ze znajomymi. Gra ta świetnie nadaje się na prezent – znajdziecie w niej pytania otwarte jak i rózne zadania, które dostarczą wiele zabawy. Co ciekawe nie jest to jedyna gra ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki. Dostępna jest też gra znamy się. Gra w troszeczkę pikantniejszej wersji.

Czy macie ulubioną grę planszową a może myślicie, że wymierają z powodu technologii? A może grałeś już w gierki małżeńskie, opinie zostaw poniżej 😉

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Nadia

  Zdecydowanie warta polecenia planszówka zarówno dla tych początkujących jak i z większym stażem wspólnego życia 🙂

 2. Konrad

  Fajna ta gra. Najlepiej wygrać seks albo obiad.

 3. Alek

  Ciekawa recka. Lubimy grać z małżonką. Myślę, że warto

Dodaj komentarz

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom