Jak dbać o związki?

Jak dbać o związki?

Związki międzyludzkie stanowią bardzo ważną część życia społecznego człowieka. Mówiąc o relacji partnerskiej na dłuższą metę myślimy o stabilnej oraz solidnej więzi. Jak właściwe ją budować?

1. Relacja, która cały czas się buduje

2. Żyjcie pełną piersią

3. Zadbajcie o swoją przestrzeń

4. Słuchaj co mówi ciało partnera

Relacja, która cały czas się buduje

W prawdziwym życiu mało co przychodzi samo z siebie. Podobnie zdrowa miłość musi opierać się o związek, który jest sukcesywnie budowany.

Początki miłości są pełne uczucia. Namiętność i emocje w nas buzują tworząc mieszankę, która sprawia, że czujemy się niezniszczalni. Patrzymy na świat przez różowe okulary i skupieni na drugiej osobie nie widzimy żadnych przeciwności.

Fakt jest jednak taki, że z czasem przyjdą różnego rodzaju przeciwności. Sprostać im może jedynie właściwie zbudowana relacja.

Jej fundamentem jest szacunek, zrozumienie oraz wsparcie. Jeżeli będą pielęgnowane uczucia w nas nie zgasną. Ważne jest żeby podsycać ogień cały czas. Wygaśnięcie go może doprowadzić do tego, że ludzie zaczną rozmijać się w związkach.

Nie poprzestawajmy w dokładaniu kolejnych cegiełek do budowy relacji ze swoim partnerem. Rozwijajmy się razem i cały czas na nowo poznawajmy. Człowiek jako istota nigdy nie jest stateczny, dorastajmy z naszymi uczuciami i umacniajmy je.

Żyjcie pełną piersią

Myślenie, że wszystko się ze sobą przeżyło jest bardzo błędne i może prowadzić do stagnacji. Świat jest piękny i pełny niespodzianek. Możemy go na różne sposoby odkrywać i za każdym razem odsłoni przed nami coś nowego.

Jeżeli chcecie cały czas być sobie bliscy musicie przeżywać wspólnie życie. Częściej otwierajcie się na nowe i wychodźcie mu na przeciw. Najlepszą do tego okazją jest spełnianie swoich marzeń oraz doświadczanie czegoś odmiennego od codzienności.

Czy może być coś piękniejszego niż poczucie czystej radości z osiągnięcia swojego celu z miłością u naszego boku? Wówczas ten sukces jest jeszcze większy, ponieważ dzielimy go z bliską nam osobą.

Nowości poznawane w towarzystwie bliskich sprzyjają zacieśnianiu więzi. Możecie wychodzić ze swoich stref komfortu lub doświadczyć czegoś, czego jeszcze nie mieliście okazji. Chodzi o to żeby przez te nowe rzeczy dostarczać sobie wspólnych doświadczeń i poznawać się w całkiem nowych sytuacjach.

Nowości możecie też na co dzień wprowadzać do swojego wspólnego życia. Zmieńcie rutynę i zaplanujcie np. czwartkowe spacery po pracy lub piątkowe wyjścia na kolacje do miasta. Przez coś nowego poczujecie się ponownie jak w świeżym związku. Eksperymentujcie z życiem i poznawajcie jego smak.

Nowości możecie również dodawać do swojego życia intymnego. Jeżeli nigdy nie korzystaliście z zabawek erotycznych zmieńcie to. Wprowadzając je do swojej sypiali szybko przekonacie się jak seks z ich pomocą może zmienić się w intensywniejsze doświadczenie. Mogą to być erotyczne stroje, wibratory lub sztuczne penisy, albo gry, które odkryją przed Wami nowe pozycje w łóżku.

Korzystajcie z życia pełną piersią, ponieważ pewne chwile nigdy się już nie powtórzą.

Zadbajcie o swoją przestrzeń

W zdrowej relacji bardzo ważna jest kwestia osobistej przestrzeni, której wciąż za mało poświęca się czasu.

Każda osoba, nawet najbardziej otwarta na ludzi, potrzebuje raz na jakiś czas zostać sama lub mieć własny kąt, którego nikt nie będzie zakłócał. Dla naszego zdrowia psychicznego potrzebujemy czasem pobyć z sami ze sobą. Nie znaczy to w żaden sposób, że czujemy podszebę odsunięcia bliskich.

Jest to rodzaj naszego prywatnego resetu.

Właściwie zrozumiany partner będzie mógł bez stresu poprosić o tą możliwość drugą połówkę. Powinniśmy szanować potrzebę samotności drugiego człowieka.

Osoby, które zbyt kurczowo się trzymają siebie w związku bardzo szybko mogą relację przekształcić w toksyczne więzi, w których któraś ze stron, albo obie zaczną cierpieć w pewnym momencie. Człowiek nie może iść na mentalnej smyczy za drugą osobą.

Rozmawiajcie o swojej potrzebie przestrzeni i szanujcie ją.

Słuchaj co mówi ciało partnera

Inną kwestią właściwego zrozumienia w związku jest dokładne patrzenie na to co chce przekazać nam ciało drugiej osoby. Nie jesteśmy w stanie odczytać myśli bliskich, ale ich ciała bardzo często wysyłają nam więcej komunikatów bezpośrednich niż słowa.

Dokładna obserwacja pokazuje, że z pozoru nieistotne sygnały mogą być bardzo ważnym apelem. Spięcia spowodowane dyskomfortem lub stresem, skurczenie się w sobie przez smutek lub wręcz odwrotnie, otwarcie pełnie radości. Pozawerbalne odczytywanie związków pomoże uniknąć wielu trudnych sytuacji oraz niesie ze sobą większe wsparcie dla drugiej osoby.

Słuchać ciała należy również bardzo uważnie w łóżku. Podczas naszych uniesień niekiedy przekraczamy różnego rodzaju granice i bardzo ważne w nich jest żeby nie zadać bólu partnerce lub partnerowi. W tym aspekcie chodzi również o ból psychiczny.

Jeżeli wprowadzacie akcesoria BDSM róbcie to stopniowo i patrzcie, czy one nie wywołują zagrożenia w poczuciu bezpieczeństwa. Użyte właściwie będą urozmaicać Wasze życie erotyczne, ale nie mogą powodować stresu.

Bądź zrozumieniem i bezpieczeństwem dla psychiki oraz ciała Twojego partnera.

Dodaj komentarz

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom